Jan Paweł II – Patron Rodziny.  XV Dzień Papieski

dzienpapieskiW naszej szkole świętowanie Dnia Papieskiego rozpoczęto już w piątek – 9 października. Uroczystość, na którą złożyły się rozważania na temat roli rodziny w życiu narodu, utwory poetyckie i piosenki, wprowadziły nas w świąteczny nastrój i przygotowały do obchodów Dnia Papieskiego w niedzielę.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy I c pod kierunkiem siostry Aldony Puk i Pana Sławomira Małeckiego. Piosenki,dedykowane Wielkiemu Świętemu i wspomnieniom z Nim związanym,zaśpiewali: Kasia Grefkiewicz, Agata Kotowska i Adrian Pawłuszka.
Cieszy nas fakt, iż Sejm RP uchwalił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”.
Jednak Dzień Papieski to nie tylko wspomnienie o Janie Pawle II, ale także modlitwa całego Kościoła za aktualnego papieża. W tym roku ta modlitwa miała szczególny charakter, bowiem hasło Dnia Papieskiego jest bezpośrednim nawiązaniem do zwołanych przez Franciszka obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.