Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

EuroWeek- 5-dniowa przygoda po angielsku

W dniach 6-10 października 2013 roku nasza szkoła wzięła udział w obozie językowym „Euroweek- Szkoła Liderów”.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Wszystkie zajęcia prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Serbii, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii i Turcji.

W wyjeździe trwającym od 6 od 10 października uczestniczyło 15 osób z naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu przez 5 dni praktykowali naukę języka angielskiego. Każdy dzień zapewniał im ogromną ilość ćwiczeń, gier i zabaw językowych oraz informacji na temat kultury, obyczajów, zwyczajów, religii i stereotypów o wielu krajach Unii Europejskiej.

Uczestnicy wyjazdu poznali nowych przyjaciół, nauczyli się więcej na temat tolerancji
i poszanowania innych narodowości.

Na pewno pojadę jeszcze raz! Dowiedziałam się bardzo dużo nie tylko na temat krajów Unii Europejskiej, ale także o życiu, jakie mieszkańcy tych krajów prowadzą

Było super! Nigdy się tak dobrze nie bawiłem używając języka angielskiego

Nie sądziłam, że mam takie możliwości językowe. Zaczęłam wierzyć w swoje siły!”

To tylko z niektóre z komentarzy uczniów, którzy wrócili z obozu.

Ostatniego dnia każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia kursu językowego, którym uczniowie będą mogli się pochwalić podczas rekrutacji do szkół średnich.

Nasza szkoła już po raz drugi brała udział w obozie Euroweek. Na pewno nie będzie to ostatni taki wyjazd naszych uczniów- planowany jest kolejny wyjazd w okresie wiosna-lato, na który już zgłosiło się mnóstwo chętnych.

p.Magda Gapińska

tn_euroweek 2 tn_euroweek 3

Skip to content