Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Festiwal Edukacyjny – Targi Zawodów

Już w  gimnazjum  powinniśmy sprecyzować swoje zainteresowania i orientować się, z jakim zawodem wiążemy swoją przyszłość, aby w dorosłym życiu  uniknąć rozczarowań.
Łatwiej jest podjąć decyzję co do swojej kariery zawodowej, gdy znam siebie, swoje predyspozycje psychofizyczne do wykonywania określonego  zawodu i wiemy  jak najwięcej o wybranym zawodzie. Bardzo istotną kwestią jest udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie, jakie będą  szanse zatrudnienia w interesującym nas zawodzie za 5-10 lat. Idealnie, gdy wybór zawodu jest zgodny z naszymi zainteresowaniami.
Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom nauczyciel terapeuta pani Paulina Mrówczyńska i psycholog pani Marietta Matuszewska zorganizowały nam, uczniom klas trzecich, Festiwal Edukacyjny – Targi Zawodów. Zaproszonych zostało 11. gości, przedstawicieli różnych zawodów. Odpowiadali oni na zadawane przez nas pytania, dotyczące wykonywanych przez nich zawodów.
Spotkanie spełniło nasze oczekiwania. Czekamy na kolejną konferencję. Festiwal prowadziły uczennice klasy Ia Matylda Pietrzykowska i Agata Szymańska. Obsługą techniczną zajęli się: Amelia Bogusławska, Kinga Bajda, Laura Dobraszkiewicz i Łukasz Wietrzykowski.

tn_SAM_0873 tn_SAM_0874 tn_SAM_0879 tn_SAM_0882 tn_SAM_0895 tn_SAM_0922

Skip to content