Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

II Powiatowy Konkurs „Piosenki z ekranu”

26 lutego 2020 r. odbył się II Powiatowy Konkurs „Piosenki z ekranu”. Skoro „z ekranu”, to najwłaściwszym miejscem do jego realizacji była scena Kina Zdrój w Ciechocinku, gdzie kadry z filmów na ekranie stanowiły wspaniałe tło dla utworów prezentowanych przez wykonawców.

Przed rozpoczęciem przesłuchań nastąpiła projekcja filmu z fragmentami konkursu, który odbył się w maju zeszłego roku. Film ten wzbudził wiele emocji i wspomnień wśród uczestników konkursu i ich opiekunów.

W roli konferansjerów wystąpili: Alicja Biegała i Aleksandrer Wonorski – ubiegłoroczni absolwenci SP 3. Po prezentacji sponsorów oraz powitaniu przybyłych gości, dyrektor szkoły, pan Maciej Wzięch uroczyście otworzył konkurs i rozpoczęły się przesłuchania uczestników.

Repertuar był bardzo bogaty i różnorodny. Znalazły się tu utwory z filmów, musicali, bajek, seriali dla dzieci i dorosłych. Były piosenki stare i całkiem nowe, bardziej i mniej znane, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Podczas obrad jury, na scenie pojawili się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 Aleksander Wonorski, oraz Alicja Biegała w części artystycznej, w której zaśpiewali utwory z muzyki filmowej. Muzyczne tło w grze na gitarze elektrycznej zagrał Tymoteusz Matuszak w wirtuozerskim opracowaniu „Purple rain” z filmu o tym samym tytule. Na scenie pojawiła się również Zuzanna Marjańska uczennica Szkoły Podstawowej w Świętem, która zatańczyła we własnej choreografii żeńskiej formacji Blackpink. Można było również zobaczyć grupę mimów, w roli których wystąpili uczniowie SP 3. W wielki zachwyt i podziw wprawiła wszystkich Tosia z klasy 2, która wykonała akrobacje na kole cyrkowym do utworu z bajki pt. „Balerina”.

Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia „na ściance” z „klapsem” filmowym. Oprócz słodkiego poczęstunku w postaci ciast i ciasteczek, podniebienia uczestników i przybyłych gości rozpieszczały Krówki Ciechocińskie, rozdawane przez Czarnego Kota i Harrego Pottera.

Jurorzy w składzie: pan Sławomir Małecki, pani Agnieszka Dybowska oraz pan Piotr Komosiński, wyłonili następujących laureatów:

Soliści:

Klasy 1 – 3:

1 miejsce – Zuzanna Kłonowska z Zespołu Szkół w Zbrachlinie

2 miejsce – Alicja Mińkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

3 miejsce – Lena Ruprecht z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Aleksandrowie Kujawskim

Klasy 4 – 6 :

1 miejsce – Oliwia Możdżeń z Zespołu Szkół w Zbrachlinie

2 miejsce – Aleksandra Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Raciążku

3 miejsce – Nikola Lorenc

Helena Małecka z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Aleksandrowie Kuj.

Klasy 7 – 8:

1 miejsce – Weronika Bajdalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kuj.

2 miejsce – Marta Dropiewska z Niepublicznej Szkoły Muzycznej W Aleksandrowie Kuj.

3 miejsce – Dominika Gapska z Zespołu Szkół w Zbrachlinie

Aurelia Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

Zespoły wokalne:

1 miejsce – Wiola Band z Zespołu Szkół w Zbrachlinie

Kapela Nie Do Zdarcia ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku

2 miejsce – Markowe Nutki z Zespołu Szkół w Zbrachlinie

Moniuszki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

3 miejsce – Olympic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

 

Wyróżnienia:

Oliwia Śmigielska – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

Amelia Wróblewska – ze studia Vocal Secrets Mind w Aleksandrowie Kuj.

Patrycja Bibro – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

Wszystkim laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej. Zapraszamy również do udziału w naszym konkursie za rok.

 

Sponsorzy: Klinika „Pod Tężniami”, Uzdrowisko Ciechocinek, Biuro Promocji Ciechocinka, Państwo Małgorzata i Tomasz Wróblewscy – właściciele firmy Polkrys, Państwo Katarzyna i Tomasz Jakubie, Państwo Magdalena i Michał Izydorczyk – właściciele firmy Izi, Państwo Joanna i Józef Bober – firma Rolstar, Robinstudio pan Robert Biaduń, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

 

Monika Kosacka – Mińkowska
Sandra Wesołowska
Joanna Bober
Marta Turkiewicz