Integracyjny wyjazd

Integracyjny wyjazd klasy 7b i spotkanie z klasą 7c z Włocławka

Integracja jest to poprawa relacji pośród grupy osób, polegająca na wzajemnym szacunku, poznawaniu siebie oraz współpracy. Słowo to w dokładnym tłumaczeniu oznacza scalić, czyli tworzyć całość. Integracja może zachodzić pomiędzy dziećmi, osobami w każdym wieku oraz pomiędzy różnymi grupami .

My właśnie 24 października 2023 postanowiliśmy się zintegrować i wspaniale bawić. Obydwie klasy 7-ste postanowiły spędzić razem czas i wybrać się do Włocławka do sali zabaw „Honolulu”. To jedyna sala zabaw w Polsce. Z największą w kraju zjeżdżalnią, torem z autami, strefą armatek i strefą gastronomiczną. Spotkaliśmy się tam z klasą 7c z Sp2 we Włocławku. Mimo, że współpracujemy ze sobą od ponad roku to właśnie tam pierwszy raz mogliśmy się bliżej poznać i porozmawiać oraz wspólnie pobawić. Od uczniów tej szkoły i ich wychowawcy dostaliśmy zaproszenie na przyszłoroczną olimpiadę młodzieży. Śmiechu , radości i niezapomnianych przeżyć było co nie miara.

Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki”.

Małgorzata Bujalska

Małgorzata Cichocka