Klasa IVb w Toruniu

We wtorek 2 października 2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Torunia. Pojechała na nią cała klasa IVB wraz z opiekunami.
Celem podróży była integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej oraz poznanie nowych miejsc z zakresu nauki.
Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tam uczniowie zostali zaproszeni do pracowni biologiczne na lekcję pt. „Rośliny od środka”. Na warsztatach uczniowie sprawdzali wygląd oraz budowę różnych typów komórek i tkanek. Nauczyli się obsługi mikroskopu oraz samodzielnego przygotowania preparatów. Dowiedzieli się również na czym polega transport wody i składników pokarmowych w roślinie. Pracowali w 3-osobowych grupach, dlatego też przez cały czas doskonalili pracę zespołową.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Uczniowie wstąpili również do Domu Piernika, Manufaktury cukierków oraz McDonalda.
Organizatorem wycieczki była p. Martyna Jastrzębska.

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają