Na pokazach fizycznych na UMK

25 września 2018 r. uczniowie klas III a i III b gimnazjum pod opieką Małgorzaty Cichockiej i p. Wojciecha Zielińskiego uczestniczyli w pokazach fizycznych na UMK w Toruniu. Tematem wykładu był „ Co to jest fizyka? ( stany skupienia , prawa Newtona , pomiary fizyczne)”.

Uczniowie aktywnie brali udział w doświadczeniach wykonywanych przez prowadzących, w szczególności profesora Grzegorza Karwasza. Gimnazjaliści poznali zastosowanie praw Newtona, właściwości stanów skupienia oraz rodzaje pomiarów fizycznych . Najbardziej w pamięci utkwiło im doświadczalne przedstawienie III zasady dynamiki Newtona.

Pokazy organizowane są przez  Zakład  Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasza szkoła uczestniczy  systematycznie  w „ Spotkaniach  z fizyką” na UMK  już od kilkunastu lat.

M. Cichocka