Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Klasa 5b i 4a na wycieczce w stolicy

Dnia 16 maja 2022 rok uczniowie klasy 5b i 4a wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Starego miasta oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Centrum Nauki to prawdziwy raj dla miłośników nauki, nie tylko dzieci! mogliśmy tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Tutaj każdy mógł  się poczuć jak badacz i odkrywca, a ci nie robią doświadczeń pod czyjeś dyktando. Samodzielnie przeprowadzaliśmy tu doświadczenia, przekonując się, jak cos działa.

Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy w Warszawie – od 2015 roku funkcjonujący jako PGE Narodowy – to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego typu w regionie. Stadion Narodowy w Warszawie to wielofunkcyjny obiekt sportowy zbudowany w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w styczniu 2012 roku i od tego czasu niezmiennie przyciąga tłumy gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Zadowoleni i pełni wrażej wróciliśmy z wycieczki.

Małgorzata Cichocka