Koło Geograficzne na feriach w terenie

Dnia 13 lutego 2018 roku uczniowie Koła Geograficznego wzięli udział w wycieczce do Torunia, pod opieką P. Justyny Mandry i Siostry Aldony Puk.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był seans w Planetarium pt. „Makrokosmos”, czyli naukowy zawrót głowy. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą: sposobu badania kosmosu i ciał niebieskich które znajdują się we Wszechświecie. Oczywiście nie zabrakło informacji o zasługach toruńskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Po lekcji astronomii wszyscy sprawdzali swoją zręczność podczas gry w kręgle.
Ostatnim punktem wyjazdu były popisy sportowe na łyżwach na Lodowisku Mentor. Okazało się, że większość z Nas świetnie sobie radzi i z pewnością odwiedzi jeszcze to miejsce podczas ferii zimowych.
                                                                                 J. Mandra