Konkurs Bożonarodzeniowy

REGULAMIN KONKURSU NA DEKORACJĘ  BOŻONARODZENIOWĄ

1. WARUNKI UCZESTNICTWA :

• Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1-8 oraz uczniowie gimnazjum
  • W klasach 1-2 dopuszczona jest niewielka pomoc dorosłych przy wykonywaniu zadania.
  • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa i wiek.

2. CELE KONKURSU:

• Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
  • powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
  • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

3. ZADANIE KONKURSOWE:

Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej, preferowane jest użycie materiałów naturalnych, tj.: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna itp.

4. TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:

Prace należy dostarczyć do 11 grudnia 2018 roku do sali nr 12 lub 18.

5. OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.

2. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

• oryginalność,
  • pomysłowość,
  • estetyka wykonania,
  • zastosowanie elementów ekologicznych.

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją zasad opracowanych przez organizatora oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, niezbędne ze względu na organizację konkursu. Prace konkursowe stają się własnością organizatora. Organizator ma prawo do przekazania tych prac jako darowiznę na cele charytatywne.

Do konkursu mogą być zgłaszane tylko oryginalne prace indywidualne lub autorstwa  zespołu, nienaruszające praw autorskich osób trzecich, uprzednio nigdzie niepublikowane.

3. Organizator przewiduje dyplomy za miejsca, nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.
4. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.