Konkurs recytatorski

Uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia. Tym razem mogliśmy podziwiać ich umiejętności recytatorskie. Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Przedwiośnie” spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony zarówno naszych uczniów jak i ich rodziców.

Po eliminacjach klasowych wyłonieni zostali finaliści, którzy 27 lutego wystąpili przed jury w składzie: p. wicedyrektor Marzena Grzegórska, p. Wiesława Wiśniewska – nauczyciel j. polskiego i p. Katarzyna Dąbrowska – nauczyciel bibliotekarz. Dzieci recytowały wiersze autorstwa znanych polskich poetów. Usłyszeliśmy między innymi takie utwory, jak: „Leń”, „Biedronka i żuk”, „O panu Tralalińskim”, „Sum”, „Małpa w kąpieli” czy „O Grzesiu i jego cioci”. Wielu młodych wykonawców wykorzystało rekwizyty lub zaprezentowało się w pięknych strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez rodziców. Poziom występów był bardzo wyrównany a jury miało niełatwe zadanie z wyłonieniem zwycięzców.

Mamy już apetyt na kolejne prezentacje recytatorskie, które możliwe, że odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym.

Finalistów I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetyckie Przedwiośnie” będzie można usłyszeć i zobaczyć na scenie podczas Drzwi Otwartych naszej szkoły.

Monika Kosacka – Mińkowska

Joanna Bober

Wyniki konkursu:

Klasy I:

I miejsce – Kinga Cieślak kl. I c,  Alicja Mińkowska kl. I a

II miejsce – Kornelia Janas kl. I c,  Maja Malajczyk kl. I a,  Maksymilian Budniewski kl. I a

III miejsce – Julia Figurska kl. I b,  Franciszek Ogrodowski kl. I a

Klasy II:

I miejsce – Pola Piasecka kl. II b,  Mateusz Trzciński kl. II b

II miejsce – Nadia Haberska kl. II a

III miejsce – Jan Chaberski kl II a

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym