Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Laureatka przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 8a Alicja Wilińska została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Kuratora z języka niemieckiego, zdobywając w etapie finałowym 60 na 60 możliwych punktów, tj. 100 % poprawnych odpowiedzi.
Już w poprzednim roku Ala zakwalifikowała się do etapu rejonowego tego konkursu, a tegoroczny sukces jest efektem pracy, którą przez ostatni rok Ala włożyła w naukę języka niemieckiego pod okiem nauczycielki, pani Małgorzaty Majkowskiej-Guga.
Zgodnie z przepisami, jako laureat etapu konkursu wojewódzkiego, Alicja uzyskuje najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z języka niemieckiego (6), zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka nowożytnego wraz z uzyskaniem najwyższego wyniku.
Na podstawie ustawy Prawo Oświatowe laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani również w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Serdecznie gratulujemy niebywałego sukcesu Alicji i pani Małgorzacie Majkowskiej-Guga.