Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Matematyka w obiektywie

Zachęcamy Was drodzy  uczniowie do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym Matematyka w obiektywie. Konkurs ten jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej.

Konkurs jest bezpłatny i powszechny.

Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką.  Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznawczy.

Uczestnicy:  2 grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl, podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) proszę wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny).

W roku 2017 nagrody główne (w obu grupach wiekowych) to laptopy Apple Mac Book ufunfowane przez NASK. Pozostałe nagrody to tablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Szczegóły na stronie  http://mwo.usz.edu.pl/ 

Regulamin konkursu: http://mwo.usz.edu.pl/regulamin-pl/

Konkurs trwa do 15 listopada bieżącego roku.

 

Szkolny ambasador konkursu Anna Świątkiewicz