Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Mimozami jesień się zaczyna…

7 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pieśni i zwyczaje, które łączą pokolenia” pt. „Mimozami jesień się zaczyna”. Jest to impreza zorganizowana przez Miejskie centrum Kultury, Klub Senior + Niezapominajka oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Ciechocinku.

Uczniowie wraz z seniorami zaśpiewali szlagiery polskie z lat 70 i 80 m.in. „Windą do nieba”, ” Nie było Ciebie tyle lat”, ” To były piękne dni” itd. Oprawę muzyczną przygotowali Waldemar i Marzena Gmińscy, a nagłośnienie Leszek Promiński. Klub senior+ Niezapominajka reprezentowali: instruktor Renata Kostecka, Ewa Karbowska, Zofia Raczyłło i Halina Traczykowska, a  Szkołę Podstawową nr 3 uczniowie z klasy 6 Franek Kaliszewski, z klasy 5 Miłosz Kotlewski , Hania Nowak i Zofia Brzozowska, z klasy 3 Julia Prokop i Nadia Haberska, z klasy 2 Alicja Mińkowska i Kinga Cieślak oraz absolwenci  szkoły  Aleksander Wonorski i Alicja Biegała.

Gośćmi honorowymi imprezy byli: wiceburmistrz Marian Ogrodowski, zastępca przewodniczącego Rady Miasta p. Wojciech Zieliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 p. Joanna Braatz, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 p. Paweł Rosiński i p. prof. Wiatrowski.

Pomysłodawcą imprezy była  Iwona Ogrodowska i  Aleksandra Gawinecka współpracująca z Pauliną Czyżniewską, Wiesławą Wiśniewską, Martyną Jastrzębską i Martą Turkiewicz.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wspólnie śpiewanych znanych piosenek przy akompaniamencie gitary klasycznej, na której grał Waldemar Gmiński z klubu Senior + Niezapominajka, który wcielił się w rolę konferansjera.

Był to kolejny udany jesienny występ , pokazujący współpracę młodego i starego pokolenia. Obrazem pieśni łączącej pokolenia był występ naszych absolwentów, których poproszono o bis. Owacje na stojąco podkreśliły, że występ podobał się publiczności i dał wyraz wspaniałej zabawy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę p. dyrektor Ewie Strzeleckiej  – Słomkowskiej  dyrekor MOPS oraz pani Barbarze Kawczyńskiej dyrektor MCK w Ciechocinku. Liczymy na dalszą współpracę.

Iwona Ogrodowska

Paulina Czyżniewska