Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Narodowe czytanie

6 września 2014 roku odbyła się kolejna edycja akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego
„Narodowe Czytanie”. W całej Polsce czytano publicznie fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
W Ciechocinku organizatorem akcji była Biblioteka Publiczna im. Janusza Żernickiego pod kierownictwem Pani Marioli Różańskiej, dyrektor biblioteki.
Przy fontannie w centrum miasta zgromadzili się kuracjusze i mieszkańcy uzdrowiska. Fragmenty „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” czytało dwadzieścia, wśród nich czworo uczniów Publicznego Gimnazjum w Ciechocinku, laureatów Szkolnego Konkursu Czytelniczego. Byli to: Justyna Stefańska, Daria Trojanowska, Bartosz Pawlak i Dawid Malinowski.