Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Nie chcemy więcej wojny…

Wrzesień w polskim kalendarzu kojarzony jest z wydarzeniami, które odcisnęły piętno w życiu milionów ludzi. Skutki wrześniowych wydarzeń z 1939 r. są obecne do dziś dnia w sercach wszystkich Polaków. 1 i 17 września to najbardziej dramatyczne daty w historii naszego kraju. 1 września zaatakowali nas nasi sąsiedzi z zachodu III Rzesza, a 17 września ZSRS.

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III upamiętnili te wydarzenia w szczególny sposób. Razem ze swoimi wychowawcami wyruszyli w miasto z czerwonymi sercami, na których widniał napis „1939-1945 PAMIĘTAMY”, a z drugiej strony „MY NIE CHCEMY WIĘCEJ WOJNY, CHCEMY ŻYĆ ŻYCIEM SPOKOJNYM”. Uczniowie wręczali wykonane przez siebie serca mieszkańcom i napotkanym kuracjuszom Ciechocinka.

Iwona Ogrodowska

Paulina Czyżniewska