„Okiem przyrodnika – PIĘKNO NIEPODLEGŁEJ”

Zapraszamy do udziału w  Szkolnym Konkursie Fotograficznym

1. Cele konkursu:
    – rozwijanie pasji przyrodniczych i pozaprzyrodniczych (spacery, wycieczki

– zachęcanie do samodzielnej obserwacji zmian w przyrodzie w ciągu roku

– uwrażliwienie na piękno regionu, Polski, zabytki związane z historią kraju

– kształtowanie postaw proekologicznych, patriotycznych

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV i VIII Szkoły Podstawowej  oraz kl. III gimnazjum
  2. Zadanie konkursowe:

Konkurs przebiegać będzie w czterech etapach, na każdym etapie należy  wykonać trzy zdjęcia w kolejne pory roku, łącznie 12 zdjęć

I etap – „Okiem przyrodnika – PIĘKNO NIEPODLEGŁEJ – LATO”

Wykonaj 3 zdjęcia (możesz wykorzystać fotki ze swoich wakacyjnych wycieczek po Polsce lub regionie) w formacie 13 x18, prezentujących przyrodę (pejzaż, wybrany element krajobrazu np roślina, zwierzę, rzeka, budynek architektury)

1. Zdjęcia I etapu należy złożyć do 15 października 2018 roku, podpisane na odwrocie (imię i  nazwisko ucznia, klasa). Będą one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
  1. Zdjęcia powinny zostać wykonane samodzielnie, indywidualnie, nie będą oceniane prace kopiowane z internetu.
  1. Życzymy miłych wrażeń podczas fotografowania i czekamy na Wasze prace  (sala 20, 21)

Organizatorzy: J. Mandra, M. Bujalska,