Cykl „Wiosennie, zdrowo, kolorowo”- Oznaki wiosny

Nauczyciele zespołu klas I – III zapraszają wszystkich swoich uczniów do wspólnej zabawy „Wiosennie, zdrowo, kolorowo”. Projekt ten będzie realizowany przez trzy tygodnie. Każdego tygodnia na stronie szkoły będą podane propozycje zadań, spośród których uczeń będzie mógł samodzielnie wybrać zadanie dla siebie. Trzeba je zrealizować w ciągu tygodnia, a następnie wykonać zdjęcie i przesłać do wychowawcy. Najciekawsze i najbardziej pomysłowo wykonane prace będą opublikowane na stronie szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na Wasze pomysły!

Wychowawczynie klas I – III

Tydzień I „Pierwsze oznaki wiosny” (czekamy na prace do czwartku 26 marca)

Propozycje dla klasy I:

1. Narysuj portret Pani Wiosny,
  2. Wykonaj z plasteliny, papieru lub innych materiałów pierwsze wiosenne kwiaty,
  3. Zrób zdjęcie „Pierwsze oznaki wiosny w moim ogródku” i podpisz co sfotografowałeś,
  4. Wykonaj marzannę.

Propozycje dla klasy II:

1. Narysuj lub namaluj jedną z wielu oznak wiosny i umieść jej krótki opis,
  2. Wykonaj ciekawy kalendarz pogody, zaznaczając zjawiska atmosferyczne i temperaturę,
  3. Załóż hodowlę roślinki (cebulka, fasolka, rzeżucha itp.) i załóż kartę obserwacji, uzupełniając ją przez cały tydzień,
  4. Wykonaj marzannę dowolną techniką i dołącz krótki opis tradycji, która jest z nią związana.

Propozycje dla klasy III:

1. Napisz wierszyk o wiośnie i wykonaj do niego ilustrację,
  2. Wykonaj plakat „Ptaki powracające z ciepłych krajów” (zdjęcia, rysunki, opisy),
  3. Wykonaj lapbooka „Pierwsze oznaki wiosny”,
  4. Za pomocą komiksu przedstaw przygody niedźwiedzia wybudzonego ze snu zimowego (wykonaj ilustracje, napisz dialogi, nadaj tytuł).

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają