Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Ozoboty w SP3

Szkoła Podstawowa nr 3 została wyposażona w zestaw ozobotów  do nauki programowania. Ozobot to mały i inteligentny robot, zwinny, prosty i intuicyjny. Uczy poprzez zabawę, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe. Ozobot posiada dużą ilość czujników, dzięki czemu potrafi samodzielnie podejmować decyzje, potrafi też wyrażać emocje. Emituje dźwięki i efekty świetlne. Dzięki takim nowoczesnym narzędziom dydaktycznym dzieci przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem  robotów, uczniowie  są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im lepsze warunki do przyswajania wiedzy.