Pieśni i zwyczaje, które łączą pokolenia

29 maja 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ”Pieśni i zwyczaje, które łączą pokolenia”.  Jest to impreza organizowana przez naszą szkołę wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Klubem Seniora – „Niezapominajka”. Uczniowie wspólnie z członkami Klubu śpiewali polskie przeboje z repertuaru Anny Jantar, Haliny Kunickiej, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, najpiękniej wybrzmiała „Ojczyzna” Marka Grechuty, którą wykonał wraz z zespołem Olek Wonorski. Wystąpili również: Julia Brzezińska, Sandra Grochulska, Gabriela Pawlak z klasy 2a, Alicja Biegała, Roksana Marcykowska, Wioletta Sitko, Zuzanna Smarz, Natalia Zaranek z klasy 2b oraz Zuzanna Krauze z klasy 7b.

Nasi uczniowie śpiewali razem z członkami Klubu Seniora: z panią Zofią Raczyłło oraz panami Romanem Waśko i Lucjanem Osielskim. Oprawę muzyczną przygotowali państwo Waldemar i Marzena Gmińscy. Nad wszystkim czuwali instruktorzy: pani  Renata Kostecka i pan Przemysław Szrajber.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele  starostwa: wicestarosta – pan Wojciech Marjański, władz miasta: wiceburmistrz –  pan Marian Ogrodowski, przedstawiciele Rady Miasta, mieszkańcy miasta i kuracjusze.

To już trzecie spotkanie z tego cyklu, którego pomysłodawcami są nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3: Aleksandra Gawinecka, Iwona Ogrodowska i Wiesława Wiśniewska. W listopadzie ubiegłego roku śpiewano pieśni patriotyczne, a w styczniu kolędy.

Serdecznie dziękujemy za miłą współpracę pani Ewie Strzeleckiej – Słomkowskiej, dyrektor MOPS oraz pani Barbarze Kawczyńskiej, dyrektor MCK.

AG.IO. WW.

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają