Kangur Matematyczny-wyniki

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyła w „Kangurze Matematycznym”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Bierze w nim udział około 6 mln uczestników z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach. W Polsce w tym roku uczestniczyło w nim około 370 tysięcy uczniów. Najlepsi uczniowie mają możliwość uzyskania następujących tytułów:

1. LAUREAT
  2. BARDZO DOBRY
  3. WYRÓŻNIONY

W tym roku w naszej szkole najlepsze wyniki ( wyróżnienia ) uzyskały uczennicy klas IV: Zuzanna Linek – 87 pkt oraz Amelia Trojanowska – 83 pkt.
Niektórym z uczniów niewiele brakowało do wyróznienia. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!