Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Planetarium Nieba Północnego w naszej szkole

Już nie musimy jeździć do planetarium to 18 maja planetarium przyjechało do nas. Organizatorką całego zamieszania w naszej szkole była nauczycielka fizyki Małgorzata Cichocka.

Planetarium to jest  niezwykłe ,  bo przenośne . Pod jego  niebem wiernie naśladującym rzeczywisty nieboskłon odbyły się projekcje dydaktyczne pt. ” Wszechświat wokół nas – wędrówki po niebie”. Pokazy odbywały się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników daje możliwości prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali przekazy multimedialne i efekt specjalne połączone z profesjonalnym komentarzem i muzyką. Wizyta w Planetarium stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną do przedstawiania tematów związanych ze sferą niebieską i zachodzącymi na niej zjawiskami.