Pożegnanie absolwentów

tn11„Szkoło, szkoło, gdy cię wspominam, oczy mam pełne łez” te słowa Juliana Tuwima na pewno będą towarzyszyły absolwentom naszej szkoły!
W czwartek 23.czerwca 2016 roku o godzinie 17.00. odbyło się uroczyste zakończenie  nauki uczniów klas III.

tn37 tn8 tn4 tn41

Na szkolnej auli spotkali się rodzice, grono pedagogiczne na czele z panią dyrektor, pracownicy obsługi, zaproszeni goście: pan burmistrz Leszek Dzierżewicz, przedstawicielka Komisji Oświaty  i Wychowania pani Klara Drobniewska , przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Rosiński oraz najważniejsi – absolwenci klasy III a z wychowawczynią panią Magdą Gapińską, klasy III b z panią Marzeną Grzegórską i klasy III c z panią Kamillą Bolewicką.
tn17 tn18 tn19

Przepełnieni radością z powodu uzyskania świadectw ukończenia gimnazjum, świetnych wyników na egzaminach  gimnazjalnych i wielu wyróżnień w konkursach i zawodach nasi uczniowie odczuwali również smutek z powodu rozstania z tym wszystkim, co stanowiło istotę ich życia w ciągu ostatnich trzech lat . Z grona 81 absolwentów aż 18 uzyskało średnią powyżej 4,75 i otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i  nagrody.

tn39 tn38

Najwyższe wyniki osiągnęła Daria Trojanowska z klasy III c – 5,50 to średnia ocen, a inne niesamowite osiągnięcia to: II miejsce w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej , do którego przygotowała  ją siostra Aldona Puk,  wyróżnienie w Dyktandzie Włocławskim Kujawskiej Szkoły Wyższej  pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka oraz w Powiatowym Konkursie Pieśni i Recytacji Poezji, do których przygotowała się pod kierunkiem pani Kamilli Bolewickiej.

tn43 tn42 tn44 tn45 tn46 tn47 tn49 tn54 tn53 tn52 tn51 tn50Pozostali wyróżnieni uczniowie z wzorowymi świadectwami to: Zuzanna Falleńczyk, Weronika Hank, Sara Nowacka, Natalia Sochacka ,Paulina Świstek, Klaudia Trzcińska, Klaudia Zakrzewska, Martyna Centkowska, Oliwia Wasilewska, Patrycja Humeniuk, Izabela Niedziałkowska, Laura Włodarczyk,  Katarzyna Krzemińska., Agata Miś, Wiktoria Puczyńska, Mikołaj Malinowski, Jędrzej Rybczyński. Pani Dyrektor wręczyła nagrody za wzorową frekwencję, za wyniki w konkursach przedmiotowych i artystycznych, za pracę
Samorządzie Uczniowskim.

tn1 tn3

Uroczystość miała niesamowity nastrój, wszystkim towarzyszyło wzruszenie, polała się niejedna łza … Przemawiali zaproszeni goście, rodzice, reprezentantka klas młodszych.  Artystyczną oprawę uroczystości opracowali: scenariusz i recytacje- pani Kamilla Bolewicka, oprawa muzyczna i przygotowanie solistów- pan Sławomir Małecki, scenografia – pani Joanna Żelazkiewicz. Wystąpili po raz ostatni na scenie gimnazjalnej auli wokaliści: Julia Bartoszek, Kasia Grefkiewicz, Daria Trojanowska, Adrian Pawłuszka. W gronie recytatorów znaleźli się: Julia Hejdysz, Weronika Hank, Natalia Sochacka, Paulina Świstek, Iza Niedziałkowska, Patrycja Humeniuk, Natalia  Śmieszna, Klaudia Zakrzewska, Wiktoria Puczyńska, Mikołaj Malinowski, Mateusz Puczyński, Bartosz Dzięciołowski, Hubert Zaporski.  Całość prowadzili uczniowie: Daria Trojanowska i Mariusz Modrzejewski.

tn10 tn9 tn7 tn5 tn6 tn12 tn13 tn14 tn16 tn15 tn20

„Chcielibyśmy  wszystkie takie chwile ocalić od zapomnienia…”

tn35 tn33 tn29 tn28 tn30 tn27 tn26 tn25 tn24 tn23

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym