ŚLUBUJEMY!

ŚLUBUJEMY! ,,Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną.”  W przeddzień Dnia Nauczyciela, tj. 13 października 2021 r. w ciechocińskiej „trójce” odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Podniosły charakter uroczystości podkreślił galowy strój pierwszoklasistów i przybycie znamienitych gości: Burmistrza Ciechocinka Pana Leszka Dzierżewicza, a także przedstawicieli Samorządu.

Dyrektor Szkoły Maciej Wzięch powitał wszystkich zgromadzonych, szczególnie ciepło najważniejszych bohaterów wydarzenia – pierwszaków. Następnie dokonał aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, po uprzednim odebraniu od dzieci przysięgi, w której  przyrzekali być wzorowymi uczniami i godnie reprezentować imię szkoły.

Nim małe skrzaty w niebieskich (25 ucz. z kl. I a) i czerwonych (25 ucz. z kl. I b) biretach zostały przyjęte do grona szkolnej społeczności, pięknie zaprezentowały się przed szerokim gronem publiczności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły kujawiaka. Uczniów do występu przygotowały i o dekorację zadbały wychowawczynie kl. I a Anna Baranik i kl. I b Joanna Bober. W nagrodę pierwszaki dostały rożki ze słodkościami, dyplomy oraz gromkie brawa.

To było bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla  najmłodszych, ale również ich rodziców.

Świąteczny nastrój ślubowania i pasowania pozostanie na długo w pamięci zarówno najmłodszych uczniów, jak i dorosłych. Świeżo upieczonym uczniom życzymy rozwijania swoich zdolności, pasji i zainteresowań, a także sukcesów w nauce, a szkoła niech będzie dla nich ostoją bezpieczeństwa i przyjaznym miejscem, do którego chętnie będą wracać.

Ewelina Waszak

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają