Śniadanie daje moc

Dnia 8 listopada 2018 r. uczniowie klas I i II  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku wraz z wychowawczyniami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania w ramach  Programu „Śniadanie daje moc”.
Program ten to ogólnopolska akcja propagująca zdrowe odżywianie i zwiększająca świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

Dzieci, przy aktywnym udziale i wsparciu rodziców i wychowawców, przygotowały pyszne, kolorowe, zdrowe kanapki oraz owocowe przekąski dla kolegów ze starszych klas. Uczniowie brali udział w lekcjach na temat zdrowego odżywiania. Przypominali sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, przygotowywali plakaty namawiające do zdrowego stylu życia. Najważniejszym tematem rozmów był ten dotyczący roli drugiego śniadania. Jest to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Daje siłę i energię niezbędne do nauki i zabawy. Była też mowa o ruchu, który jest potrzebny do prawidłowego rozwoju.

Śniadanie- najważniejszy posiłek dnia stał się dla dzieci nie tylko okazją do nauki, ale też wspaniałą zabawą.

Wychowawczynie klas I i II SP3