Świąteczna matematyka

Matematyka na wesoło – to jest to! Przed świętami wychowawczynie klas drugich przygotowały dla uczniów nietypowe lekcje matematyki. Dzieci wyszły z ławek aby rozwiązać zadania z baaaardzo długiej brody Świętego Mikołaja. Każdy uczeń odciął po jednym zadaniu, które następnie samodzielnie wykonał. Było również ćwiczenie wymagające współpracy, polegające na odgadywaniu liczby, jaka znajduje się na mikołajowej czapce. Aby odgadnąć tę zagadkę trzeba było ruszyć trochę głową i zadawać odpowiednie pytania grupie, ale nasze dzieciaki świetnie sobie z tym poradziły. Na koniec rozegraliśmy grę, w której pionkami byli uczniowie, żeby dotrzeć do mety należało poprawnie rozwiązać działania z dodawania i odejmowania w zakresie 30.

P. Czyżniewska, M. Turkiewicz