Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Światowy Dzień AIDS

Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS.
Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie.

Od 12 lat z okazji 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca za zadanie zwrócenie oczu całego świata na problem HIV/AIDS. Kampania odbywa się zawsze pod parasolowym hasłem Zatrzymać AIDS. Dotrzymać obietnicy.
Uczniowie naszej szkoły  włączyli  się w tę akcję –  na lekcji wychowawczej, biologii i wdż dowiedzieli się dużo o chorobie, a wyrazem poparcia akcji było przypięcie w dniu 1 grudnia czerwonej wstążeczki.   Wyróżniły się zwłaszcza klasy 8a i 6a.
M.Bujalska