Święto Matematyki

12 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole  Święto Matematyki. Przygotowywaliśmy się do niego od dłuższego czasu. Każda klasa wykonała z tej okazji plakat, a także  Maskotkę 2019 – Jubileuszowego Roku Matematyki.

W tym dniu uczniowskie głowy były udekorowane bardzo pomysłowymi i oryginalnymi matematycznymi nakryciami.

Podczas przerw lekcyjnych odbyły się egzaminy z systemu rzymskiego dla klas młodszych oraz ze wzorów matematycznych dla klas starszych. Wszyscy, którzy mają wyśmienitą pamięć do cyfr, mogli zmierzyć się w konkursie na znajomość rozwinięcia liczby Pi.
W tym dniu przekonaliśmy się, że matematyka jest nauką wszechobecną, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dziękujemy miłośnikom matematyki ( uczniom, rodzicom, nauczycielom ) za zaangażowanie w przygotowanie szkolnych obchodów tego Święta.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów, których pomysłodawcą i organizatorką była p. A. Świątkiewicz, współorganizatorami byli:
p. M. Cichocka, p. W. Zieliński, a pomocą w ocenie prac służyła p. J. Żelazkiewicz.

Wyniki konkursu na plakat pt2019 -Jubileuszowy Rok Matematyki„:

I miejsce: klasa 5b , II miejsce: klasa 5a, III miejsce: ex aequo – klasa 4a i klasa 8a

Wyniki konkursuMatematyczna Maskotka Jubileuszowego Roku Matematyki„:

I miejsce: Geometryczna Pusia – klasa 8a  ( Kasia Domanowska, Karolina Januszewska,  Natalia Zaborowska )
II miejsce: Ułamek – klasa 4a  ( Estera Podczaska )
III miejsce: Gimzo – klasa 7a  ( Marysia Hoczyk, Wiktoria Adamczyk )
Szczególne wyróżnienia dlaMajkel – klasa 3a gim ( Mateusz Sadłek, Kacper Śledź )
                                               Leoś i Sowa Ekierka – klasa 5b ( Maja Pawlak, Zosia Dziurla )

Wyniki konkursu na znajomość rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:

I miejsce: Marcelina Cichorz kl. 4b – podała 72 cyfry!!!
II miejsce: Roksana Marcykowska  kl.3b gim – podała 44 cyfry
III miejsce: ex aequo 26 cyfr – Magdalena Trzcińska kl.3b gim,  Bartosz Żuchowski kl.3a gim

Najpiękniejsze, najbardziej oryginalne Matematyczne nakrycia głowy wykonali:

z  klasy 4a: Wiktoria Nowak, Jakub Cichocki, Pola Orzeł, Blanka Malinowska,
z  klasy 4b: Tymon Mińkowski, Zosia Brzozowska, Iza Ilczyszyn, Maria Częszak,
z  klasy 5a: Staś Borowicki, Jakub Świątkiewicz, Gabrysia Panfil, Oliwia Kowalczyk,
z  klasy 5b: Zosia Dziurla, Julia Trojan,
z  klasy 8a: Jędrzej Szaj, Wiktoria Fronczak,

z  klasy 1a: Gabrysia Bojanowska, Oktawia Marjańska, Ala Mińkowska, Marcelina Sikorska, wyróżnienie: Maja Malewicz,
z  klasy 1b: Marcel Lorenc, Anna Lewandowska, Wiktoria Falkowska, Julia Kordasz,
z  klasy 1c: Zosia Wójcik, Kornelia Janas, Staś Langowski, Julia Majewska, Wyróżnienie: Gabrysia Bibro, Tosia Matuszak,
z  klasy 2a: Julia Borszyńska, Piotr Piecyk, Roksana Grzegórska, Aleksander Nowakowski,
z  klasy 2b: Pola Piasecka, Miron Loksztajn, Aleksandra Kuczyńska, Wojtek Morawski.

Klasy, w których wszyscy uczniowie mieli matematyczne nakrycia głowy: 7a, 8a,  3a gim, 3b gim, 1a, 1b, 1c, 2a, 2b.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom dziękujemy oraz gratulujemy zwycięzcom!

A.Świątkiewicz