Uczciliśmy 100-lecie Niepodległości

9 listopada w naszej szkole wszyscy uczcili uroczyście setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii piękne wiersze recytowali Mateusz Trzciński z 2b oraz Hania Lewandowska i Mateusz Zarębski z Vb. Towarzyszył im szkolny zespół wokalno – muzyczny pod kierunkiem pani Sandry Wesołowskiej. Bardzo wzruszający był występ Alicji Mińkowskiej z klasy 1a, która zagrała na skrzypcach utwór „Rozkwitały pąki białych róż” a uczniowie z klas pierwszych pięknie śpiewali.

W części artystycznej dla klas starszych wystąpiły dziewczynki z klasy 8b oraz 3a i 3b gimnazjum. Ala Biegała wraz z Olkiem Wonorskim wykonali pełną czułości „Dumkę na dwa serca”. Młodzi wykonawcy wspierani byli przez zespół pod kierunkiem pana Waldemara Gmińskiego z Klubu Seniora + „Niezapominajka”.

O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta: wiceburmistrz pan Marian Ogrodowski, przewodniczący Rady Miasta pan Marcin Zajączkowski oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Rosiński.

Uczniowie wraz nauczycielami udekorowali szkołę i przygotowali wystawę prac o tematyce patriotycznej. Na internetowej stronie szkoły umieszczono film pt. Uczniowie dla Niepodległej.

Uroczystość przygotowali: Iwona Ogrodowska, Wiesława Wiśniewska, Ola Gawinecka, Agnieszka Racka, Paulina Czyżniewska, Marta Turkiewicz i Sandra Wesołowska.

Przepiękna dekoracja auli to dzieło p. Joanny Żelazkiewicz, p. Pauliny Czyżniewskiej i p. Marty Turkiewicz.

A.Gawinecka