Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Warsztaty wokalne gospel

Warsztaty wokalne gospel z Piotrem Pawlickim w Bydgoszczy

W zeszyły weekend nasi rozśpiewani uczniowie zespołów: Olympic i Moniuszki wspólnie z Paniami: Sandrą Wesołowską, Moniką Kosacką-Mińkowską oraz siostrą Kasią Bąkowską wyruszyli na warsztaty wokalne do Bydgoszczy. To były całe 2 dni intensywnego śpiewania. Był też czas na jedzonko, rozruszanie się na placu zabaw i troszeczkę głupotek w celu naładowania pozytywnej energii na dalsze wokalne zmagania. Jeszcze w sobotę nie znaliśmy utworów, które będziemy śpiewać, a w niedziele odbył się Finałowy Koncert warsztatów. Nasze uczennice miały do zaśpiewania partie solowe, z którymi dzielnie sobie poradziły. No co to był za KONCERT… Dziękujemy organizatorom: Marek Dłuski i #SzkołaNowejEwangelizacji – za tą wspaniałą inicjatywę, za wszystkie działania na rzecz tych Warsztatów. Za pyszne ‘placuszki’ i wygodę jaką stworzyła nam Fundacja „Wiatrak”. Dziękujemy przede wszystkim Piotrowi Pawlickiemu za przygotowanie nas i Joannie Pawlickiej za wsparcie. Chcemy przybliżyć działania Piotra, żebyście wiedzieli czym się muzycznie zajmuje.

Piotr Pawlicki – autor piosenek, charyzmatyczny dyrygent, laureat ogólnopolskich festiwali muzycznych, pedagog, instruktor warsztatów gospel. Od roku 2012 jest prowadzącym Warsztaty Muzyki Gospel na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Osiek – GniewJego piosenka BO KOCHAM gości w stacjach radiowych.Piotr na co dzień prowadzi chór składający się m.in.: z uczestników programów: „Must Be The Music”, „The voice of Poland”, „Bitwa na głosy”. W roku 2014 Jego zespół wystąpił w programie „MAM TALENT”  i zdobył od jurorów 3 x TAK przechodząc do III etapu programu. Na co dzień współpracuje z muzykami, którzy grają z m.in. z: Mrozem, Anią Karwan, Justyną Steczkowską, Grzegorzem Hyżym, Edytą Górniak, Lemonem. Jakiś czas temu pojawiła się Jego debiutancka płyta na której zagrali znani polscy muzycy i producenci muzyczni m.in.: Marcin Pospieszalski, Paweł Zarecki, Robert Kubiszyn, Maciej Kociński, współpracujący m.in. z: Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Kubą Badachem i Mieczysławem Szcześniakiem.

To wspaniałe przeżycie uczestnicząc w takich warsztatach, dla dzieci i dla nas to była rozśpiewana przygoda.

S.Wesołowska, M.Kosacka-Mińkowska, K.Bąkowska