Wielkie czytanie w SP3

23 października 2018 roku w szkolnej auli odbyło się kolejne czytanie dzieł polskich pisarzy i poetów. Wydarzenie to jest związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Wybrane fragmenty powieści i wiersze nawiązywały do tych właśnie wydarzeń.

Piękne czytanie zaprezentowali:

Roksana Grzegórska, Apolonia Piasecka, Maciej Kamola i Mateusz Trzciński z klasy 2a i 2b.

Lena Szadłowska i Zofia Izydorczyk z klasy 4a.

Zuzanna Piotrowska i Marcelina Cichorz z klasy 4b.

Maja Kamola i Lilianna Łągiewczyk z klasy 5a.

Hanna Lewandowska i Mateusz Zarębski z klasy 5b

Maria Hoczyk i Oliwia Trojanowska z klasy 7a.

Oktawia Ryś z klasy 8b.

Z klas trzecich gimnazjum udział wzięli : Ola Biegała, Sandra Grochulska, Natalia Liszkowska, Gabrysia Pawlak, Olek Wonorski.

Uroczystość przygotowały : Iwona Ogrodowska, Wiesława Wiśniewska, Agnieszka Racka i Ola Gawinecka.

A.Gawinecka