Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Wiosna – fizycznie, muzycznie i kolorowo

Witamy Wiosnę! ☼ ♪☺

21. marca w naszym gimnazjum obchodziliśmy kolorowo i wesoło Pierwszy Dzień Wiosny.

Uczniowie naszego gimnazjum o godz. 9.00 uczestniczyli w niezwykłej lekcji fizyki i chemii (zorganizowanej przez p.M.Cichocką), czyli projekcji filmu „Maria Skłodowska Curie”.  Film pokazuje kobietę, która musiała opuścić ukochaną ojczyznę, żeby móc poświęcić  się  nauce, osobę targaną sprzecznościami i dylematami, ale nigdy nie tracącą z oczu celu. To portret kobiety silnej, wybitnego naukowca, odkrywcy radu i polonu oraz laureatki dwóch Nagród  Nobla w dziedzinie w fizyki i chemii. W rolach głównych  zaprezentowali się polscy aktorzy: Karolina Gruszka, Izabela Kuna, Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki, Jan Frycz. 

Po powrocie do szkoły na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy III a w musicalu „Mamma Mia”.

 

Kolejnym punktem naszego wiosennego programu były wybory Miss Marzanny Wiosny 2017, które wygrała klasa IA, przygotowując najpiękniejszą wiosenną kreację tej postaci. Aby tradycji stało się zadość przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie klasy 3c z p.A.Racką utopili  Marzannę w Wiśle.

Pogoda nam sprzyjała, więc uczniowie w ramach klas udekorowani boisko szkolne kolorowymi, kredowymi obrazami przedstawiającymi różne odsłony Pani Wiosny.

Imprezę zakończył poczęstunek – grillowanie na świeżym powietrzu, przygotowane przez męską ekipę z naszej placówki.

Kolorowo i wesoło, tanecznym krokiem i z dobrym smakiem rozpoczęliśmy WIOSNĘ.

J.Mandra

Więcej zdjęć w galerii 🙂