Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

„Mama Mia” na szkolnej scenie

Musical Mamma Mia, który uczniowie klasy IIIa i IIc gimnazjum  mieli okazję obejrzeć w Teatrze Roma w Warszawie,  stał się bezpośrednim impulsem do przygotowania  własnego scenariusza i wystawienia przedstawienia na szkolnej scenie.

Wszyscy byli tak  urzeczeni piosenkami, scenografią, choreografią w teatrze muzycznym, że zapragnęli  przeżyć to jeszcze raz… bawić się , tańczyć przy muzyce zespołu Abba. Z zapałem  zabrali się do pracy. W ciągu dwóch miesięcy pod kierunkiem Pań:  Ewy Rogozińskiej i Justyny Mandry  przygotowali musical Mamma Mia i zaprezentowali  go z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2017 r. w auli naszego gimnazjum.
Uczniowie klasy III a spisali się znakomicie, pokazali ogromny talent, zapał i determinację. Musieli włożyć ogrom pracy, wykazać się umiejętnościami tanecznymi, aktorskimi i organizacyjnymi. Pierwszy reżyser- Amelia Bogusławska  nie odpuszczała koleżankom i kolegom, była wymagająca i konsekwentnie broniła swojej wizji artystycznej. Kompromis jednak był konieczny , by wszyscy mogli czuć się docenieni . Scenografię przy pomocy uczniów przygotowały panie Joanna Żelazkiewicz i Paulina Mrówczyńska.  W przedstawieniu wystąpili: Klaudia Trojanowska jako Bożena, Agata Szymańska – jako Żaneta, Amelia Boguslawska i Matylda Pietrzykowska jako przyjaciółki Żanety. Matylda Pietrzykowska (druga rola) i Laura Dobraszkiewicz –  Krysia i Zdzisia, Max Mrówczyński,  Maja Ballo i Marcel Matyjanowski jako ojcowie Żanetki i inni.

E.Rogozińska

więcej zdjęć w galerii 😉