Witamy wiosnę

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci, dlatego w piątek, 22 marca, uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny. Tego dnia w szkole było wesoło i kolorowo. Obowiązywały fantazyjne stroje, wiosenne barwy, a na wielu głowach królowały piękne ukwiecone kapelusze i wianki. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się w klasach, gdzie najmłodsi uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się wiosny.

Następnie w auli szkolnej pierwszaki zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Na zakończenie tego barwnego dnia wszyscy udali się na ciepłą grochówkę i upieczone na grillu kiełbaski. Posiłek na powietrzu smakował wyśmienicie. To był bardzo udany dzień, a uczniowie bawili się znakomicie. Jesteśmy pewni, że po takim przywitaniu wiosna zawita do nas na dobre.

A. Baranik