Z ekologią na Ty – wycieczka klasy 3a

Uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w pieszej wycieczce przyrodniczej w ramach projektu ogólnopolskiego „Z ekologią na Ty”. Wykorzystując piękną i słoneczną pogodę wybraliśmy się do Parku Zdrojowego oraz obszaru wokół tężni solankowych. Głównym punktem programu był ciechociński pomnik przyrody Dąb Konstanty, który nosi swoje imię na cześć Konstantego Leona Wolickiego, który był inicjatorem budowy warzelni soli i tężni w Ciechocinku. Dąb mierzy ponad 22 m, a jego obwód wynosi 547 cm. Kolejnym punktem wycieczki był rezerwat przyrody Obszar Natura 2000 Ciechocinek – rezerwat słonoroślowy, położony w pobliżu tężni. Udało nam się zobaczyć stado saren, myszołowa i jaszczurkę zwinkę. Dzięki uprzejmości p. Marcina Zajączkowskiego Prezesa Zarządu Uzdrowisko Ciechocinek S.A. zwiedziliśmy obszar wokół tężni solankowych. Byliśmy w grocie solnej, podziwialiśmy krajobraz z punktu widokowego, a także gasiliśmy pragnienie dzięki degustacji Ciechocinki, lokalnej wody mineralnej. Zrobiliśmy 13 445 kroków -BRAWO MY. To był fantastyczny dzień.
Paulina Czyżniewska