Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Znowu o nas piszą w Gazecie pomorskiej

Spektaklem „Mamma mia” powitali wiosnę ciechocińscy gimnazjaliści. Na szkolnej scenie zabrzmiały piosenki Abby, a młodzi artyści z klasy IIIa Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków wcielili się w musicalowe postacie.
Pomysł wystawienia na szkolnej scenie spektaklu „Mamma mia” wzorowanego na warszawskim przedstawieniu w Teatrze Roma wyszedł o uczennicy Amelii Bogusławskiej, która pełniła rolę pierwszego reżysera obok nauczycielki Ewy Rogozińskiej ( II reżyser). O scenografię i obsługę techniczną zadbały panie: Joanna Żelazkiewicz i Paulina Mrówczyńska. Wsparcia w przygotowaniach udzielała Justyna Mandra.

Młodzi aktorzy z klasy IIIa zagrali znakomicie swoje role, bezpretensjonalnie i z dużym wdziękiem. Na scenie był taniec, naturalny ruch, kolorowe światła, dymy, a w dialogach dowcipne aluzje do współczesności ( m.in. do 500+)

W przedstawieniu wystąpili: Klaudia Trojanowska jako Bożena, Agata Szymańska – jako Żaneta, Matylda Pietrzykowska i Laura Dobraszkiewicz jako Krysia i Zdzisia, Mx Mrówczyński, Ballo i Marcel Matyjanowski jako ojcowie Żanetki i inni.

cd. Gazeta pomorska