Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Akcja ratownicza – ćwiczenia

Dnia 26 kwietnia 2018 o godzinie 12.30 do PSK w Aleksandrowie Kujawskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze dojazdowej przy ciechocińskim campingu przy ul.Kolejowej 4B.

Zderzeniu uległo osobowe Renault Twingo oraz autobus . Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp z OSP Ciechocinek, który zabezpieczał festyn trwający na pobliskim parkingu. Liczba osób poszkodowanych była zbyt duża aby ratownicy mogli udzielić wszystkim pomocy co zmuszało do wezwania wsparcia. Na miejsce zadysponowano sis w postaci OSP KSRG Zbrachlin OSP KSRG Raciążek OSP Nieszawa OSP Wołuszewo i JRG1 Aleksandrów Kujawski Jrg2 Ciechocinek. Dojeżdżające na miejsce kolejne zastępy straży pożarnej zajęły się pomocą medyczną, ewakuacja poszkodowanych z autokaru i wraku renault twingo, zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz organizacją wydzielonej strefy pomocy. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 25 osób. W trakcie akcji zmarła osoba z osobowego renault kierowca oraz kierowca autobusu.

Na szczęście był to jedynie scenariusz wspólnych ćwiczeń, w których udział wzięły JRG Ciechocinek, JRG Aleksandrów Kujawski i jednostki OSP z powiatu aleksandrowskiego.

Skip to content