Konstytucja 3-go Maja – uroczysty apel

Od 2 maja 2004 w Polsce oficjalnie obchodzony jest Dzień Flagi. Flaga-nasz symbol przynależności państwowej otaczana była największym szacunkiem. Od stuleci:

„Czy to Piastowska, czy Jagiellońska

Powiewa flaga, bo tu jest Polska”

– bez wątpienia, te słowa nie powinny nigdy tracić na aktualności.

By uczcić to ważne święto oraz 227 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie naszej szkoły spotkali się w dniu dzisiejszym na uroczystym apelu. Program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy IIa i IIb pod kierownictwem p. Iwony Ogrodowskiej i Małgorzaty Guga. Młodsi uczniowie, którzy jeszcze nie znają dobrze historii naszego kraju, mieli możliwość zapoznania się z symboliką polskiej flagi oraz faktu, jak ważnym dla Polski, Europy i świata było wydarzenie uchwalenia Konstytucji.
Na koniec programu usłyszeliśmy piosenkę Marka Grechuty „Ojczyzna” w przepięknym wykonaniu ucznia kl.IIa – Aleksandra Wonorskiego.
Niech mottem na najbliższe, pełne radości Święta Narodowe będzie fragment teksu tej piosenki:

„I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

historią swą, mową, sztuką te trzy kwiaty

trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń

muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał

Masz obronić co najlepsze

by służyło Polsce jeszcze

liczy na twą pomoc Ojczyzna twa

dziś Ojczyzna twa”

M. Guga

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości