Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE – DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE

Głównym celem zajęć zawodoznawczych  jest przede wszystkim przygotowanie uczniów do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia, z uwzględnieniem ich możliwości psychofizycznych i sytuacji życiowej, a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego.

Na zajęciach uczniowie poznają szereg interesujących ich zawodów, potrzebne kwalifikacje do ich wykonywania. Ważnym celem tych zajęć jest także rozwój samopoznania, czyli realizm w ocenie własnych zdolności i możliwości, oraz zainteresowań i kierunku aktywności.

Tematyka zajęć:

  • Rozwój samopoznania
  • Poznanie zawodów
  • Planowanie kariery
  • Autoprezentacja

 

PROWADZĄCA:

Marietta Matuszewska

 

DYŻURY:

Środa 8:00 – 8:45

Czwartek 14:25 – 15:10