Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Powiatowy Konkurs PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA 2017 Aleksandrów Kujawski

Dnia 3 marca 2017 roku 3-osobowa drużyna (Julia Rybczyńska 3c, Dominik Pietrzak 3c, Kacper Kulpa 3b) wraz z wspaniałym opiekunem – Panią Małgorzatą Bujalską, reprezentowała dumnie nasze ciechocińskie gimnazjum w konkursie powiatowym na temat PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA organizowanym przez Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.
Reprezentanci mieli 3 konkurencje do pokonania: test wiedzy, tor przeszkód oraz wykonanie poprawnej resustytacji krążeniowo-oddechowej.
Drużyna spisała się świetnie we wszystkich konkurencjach, a Julia Rybczyńska wykonując resustytację, uzyskała najwyższy wynik ze wszystkich uczestników konkursu, czyli aż 85% szans na przeżycie! Nawet sam Pan ratownik miał 84% 🙂
Podsumowując, nasza drużyna uklasyfikowała się na 3 miejscu na podium, co jest bardzo dobrym wynikiem! 🙂

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a najbardziej naszej niezastąpionej drużynie oraz Pani Małgosi za świetne przygotowanie do konkursu 🙂