Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Historia na szóstkę

Rozpoczęliśmy zajęcia z cyklu „Historia na szóstkę”.

Celem zajęć jest poznanie historii  naszego miasta i najbliższej okolicy.

21. lutego 2017 r. pod opieką p. Iwony Ogrodowskiej, Justyny Mandry i Oli Gawineckiej wybraliśmy się do muzeum warzelni soli. Poznaliśmy historię obiektu i sposób produkcji soli. Obejrzeliśmy bardzo ciekawe eksponaty. Jedne związane były z produkcją soli, inne stanowiły sprzęt rehabilitacyjny używany dawno temu. Największe zainteresowanie wzbudziły  drewniane wanny i czepki, których używano podczas zabiegów leczniczych, a także urządzenia do odmierzania czasu kąpieli.

Bardzo ciekawe były opowieści o Holendrach, którzy osiedli w okolicy Ciechocinka i mieszkali w charakterystycznych chatach.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.