I Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej „Piosenki z ekranu”

W dniu 25 maja br. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki „Piosenki z ekranu”. Za jego organizację odpowiadały Panie: Monika Kosacka-Mińkowska, Sandra Wesołowska i Marta Turkiewicz. Samo wydarzenie angażowało bardzo wiele różnych działań organizacyjnych: od pozyskania sponsorów, przez wykonanie dekoracji i prezentacji multimedialnych, na poczęstunku skończywszy. Konkurs ku zaskoczeniu samych organizatorów cieszył się dużym zainteresowaniem. Swój udział potwierdziło blisko 80 uczestników z różnych szkół naszego powiatu, którzy zaprezentowali utwory z filmów, musicali, bajek i filmów animowanych dla dzieci. Były to piosenki zarówno z najnowszych produkcji, jak również z tych bardzo starych sprzed kilkudziesięciu lat. Ponadto oprócz rodzimego języka część utworów była wykonywana w języku angielskim. Poziom wykonań był bardzo wysoki a Jury w składzie: Emilia Mikołajczyk, Sławomir Małecki oraz Przemysław Łosoś miało niełatwe zadanie. Ostatecznie wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych podzielonych na formacje: soliści i zespoły. I tak:

• Kategoria wiekowa  klas I-III soliści:

I Miejsce – Alicja Mińkowska (Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Aleksandrowie Kujawskim)

II Miejsce – Dorota Racka (Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie” w Aleksandrowie Kujawskim)

III Miejsce – Aleksandra Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku)

• Kategoria wiekowa klas IV-VI soliści:

I Miejsce – Oliwia Możdżeń (Zespół Szkół w Zbrachlinie)

II Miejsce – Alicja Woźniak (Szkoła Podstawowa w Raciążku)

III Miejsce – Nikola Lorenc (Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim)

III Miejsce – Lena Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ciechocinku)

• Kategoria wiekowa klas VII-VIII, III gim. soliści:

I Miejsce – Weronika Bajdalska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim)

I Miejsce – Martyna Łaszczyk (Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie” w Aleksandrowie Kujawskim)

II Miejsce – Katarzyna Stancelewska (Szkoła Podstawowa w Raciążku)

III Miejsce – Alicja Biegała (Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku)

• Kategoria I-III zespoły wokalne:

I Miejsce – MONIUSZKI (Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku)

II Miejsce – HIP-HOPOWE ANIOŁKI (Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie” w Aleksandrowie Kujawskim)

• Kategoria IV-VI zespoły wokalne:

I Miejsce – KAPELA NIE DO ZDARCIA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ciechocinku)

II Miejsce – MUZA (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Służewie)

III Miejsce – OLYMPIC JUNIOR (Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku)

• Kategoria VII-VIII, III Gim. zespoły wokalne:

II Miejsce – VIOLA BAND (Zespół Szkół w Zbrachlinie)

III Miejsce – OLYMPIC (Szkoła Podstawowa nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku)

• Wyróżnienia:

1.DOMINIKA GAPSKA  (Zespół Szkół w Zbrachlinie)

2.MARTA DROPIEWSKA (Niepubliczna Szkoła Umuzykalniająca w Aleksandrowie Kujawskim)

GRATULUJEMY WSZYSTKIM MŁODYM ARTYSTOM!

Do zobaczenia w przyszłym roku!