Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Klasy pierwsze w Toruniu

Miejscem wycieczki klas pierwszych był Toruń. Choć jest on znany chyba wszystkim naszym uczniom, zawsze warto go zobaczyć ponownie. Swoim urokiem jak zawsze urzeka Stare Miasto i znajdujące się tam zabytki. Dzieci spacerowały po Nowym i Starym Rynku, ulicy Szerokiej, kupowały pamiątki i pyszne lody. Miały okazję zwiedzić ruiny Zamku Krzyżackiego, gdzie najwięcej emocji wzbudziły podziemne lochy z przerażającymi odgłosami. Był też czas na piknik i szaleństwa na placu zabaw.

Ciekawym punktem programu wycieczki była sztuka „Brzydkie Kaczątko” w teatrze „Baj Pomorski”. Znana wszystkim baśń została przedstawiona bez słów – za pomocą muzyki, ruchu i wspaniałej scenografii.

Spacerując bulwarem wzdłuż Wisły, pierwszoklasiści dotarli do muzycznego placu zabaw. Mogli tam spróbować swoich sił muzycznych, a także zaznajomić się z różnymi brzmieniami.

Ostatnim miejscem wycieczki był Ogród Zoobotaniczny. Tam było niemniej wrażeń. Paw na powitanie zademonstrował swój wspaniały ogon, papuga kakadu okazała się niezmiernie gadatliwa, sowa robiła wielkie oczy na widok dzieci a surykatki, pandy małe i pigmejki stały się obiektami zachwytu. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na relaks. Piknik i plac zabaw w cieniu drzew okazały się najlepszym rozwiązaniem. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni.

Wychowawczynie klas I

Skip to content