Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Koncert Noworoczny – „Jest taki dzień”

„Jest taki dzień…” – Ten wers pochodzący z piosenki, wykonywanej kiedyś przez zespół Czerwone Gitary, był motywem przewodnim koncertu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.
Sala Teatru Letniego wypełniła się przepięknymi dźwiękami kolęd i utworów bożonarodzeniowych. Bogactwo instrumentów, głosów, piękne dekoracje oraz taniec „Śnieżynek” wprawiły nas w niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Wśród wykonawców znaleźli się nie tylko uczniowie SP3, czyli zespoły Moniuszki i Olympic. Koncert uświetnili również nauczyciele i uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia „Camerata Vladislavia” z Aleksandrowa Kujawskiego, absolwent SP3 – Aleksander Wonorski, uczennica Szkoły Podstawowej w Raciążku – Alicja Woźniak oraz zaprzyjaźnione zespoły Victoria z Ciechocinka i Arabeski ze Szkoły Podstawowej w Świętem. W drugiej części koncertu usłyszeliśmy wiązankę pięknych, tradycyjnych, polskich kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążku.
Finałowa piosenka „Dzień jeden w roku”, rozbrzmiała głosem wszystkich wykonawców tego wieczoru. Fantastyczna akustyka sali Teatru Letniego potęgowała muzyczne doznania, budując niesamowity klimat koncertu. Zgromadzeni goście nie pozwolili szybko rozstać się z wykonawcami owacje na stojąco skusiły Orkiestrę OSP z Raciążka do wykonania ostatniego utworu, którym była kolęda „Dzisiaj w Betlejem”.

Pozostaje mieć nadzieję, że klimat tamtego wieczoru na długo pozostanie w sercach przybyłych gości.

J.Bober, M.Kasacka-Mińkowska, S.Wesołowska

fot. S.Świątkiewicz,  P.Komosiński