Muzyka polska

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali audycji pt. „Muzyka polska”, przygotowanej przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Jak sama nazwa wskazuje, dzieci miały okazję usłyszeć utwory naszego wielkiego rodaka Fryderyka Chopina, a także innych kompozytorów polskich jak Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko. To dzięki ich twórczości kultura polska przetrwała czasy zaborów.

Uczniowie poznali utwory instrumentalne, często nawiązujące do polskiej muzyki ludowej, jak również pieśni. Przypomnieli sobie słowa naszego hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” podczas wspólnego śpiewu. Nie obyło się też bez zabawy i ruchu. Dzieci przeszły musztrę wojskową pod okiem „generała” w celu sprawdzenia ich umiejętności.