Otrzęsiny „Kocham Cię Polsko”

„Kocham Cię Polsko”- śpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

Dnia 29 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr w Ciechocinku uczestniczyli  w otrzęsinach w formie widowiska ,, Kocham Cię Polsko”. Program łączył elementy teleturnieju i show rozrywkowego podpatrzonego w TVP 2. Dwie drużyny- białych i czerwonych pod wodzą kapitanów rywalizowały między sobą.  Brały udział w quizach, zabawach z polszczyzną, odgadywały zagadki muzyczne. W programie nie zabrakło pytań z historii Polski, geografii, literatury i sportu. Furorę wywołało koło fortuny, które szczodrze obdarowało drużyny dodatkowymi punktami. Sześcioosobową drużynę białych poprowadziła Wioletta Sitko z klasy III b gimnazjum, a drużynę czerwonych Kacper Szymański z III a gimnazjum. Pozostali uczniowie podzieleni na dwie grupy tworzyli widownię kibicującą swoim drużynom. W roli prowadzących  widowisko ,, Kocham Cię Polsko” wystąpili Patrycja Bibro i Aurelia Tomaszewska. Uczniowie poradzili sobie doskonalez postawionymi przed nimi zadaniami,. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczniowie, począwszy od IV klas szkoły podstawowej po III klasę gimnazjum,  znaleźli wspólny język i cel, wyśmienicie się przy tym bawiąc.

Imprez służyła przede wszystkim propagowaniu i szerzeniu wiedzy o naszym kraju, rozbudzaniu zainteresowań wszystkimi jego dziedzinami w formie rozrywkowej.   W  II części otrzęsin każda z klas prezentowała na scenie auli swoje zdolności taneczne, piosenkarskie, kabaretowe. Popisy znakomite, godne uwagi. Podsumowaniem imprezy  były dyplomy dla pełnoprawnych już  uczniów klas czwartych i siódmej SP 3. Na uroczystości otrzęsin byli obecni  rodzice uczniów. Program przygotowali uczniowie pod kierunkiem Ewy Rogozińskiej, Justyny Mandry i Pauliny Mrówczyńskiej.

Ewa Rogozińska

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają