Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, to bardzo ważny dzień dla nas – Polaków. Dlatego też chcemy wychować naszych uczniów w duchu patriotycznym, przekazać im jak najwięcej wartości i tradycji i nauczyć poszanowania dla naszej Ojczyzny oraz Polskich Symboli Narodowych.

Uczniowie klas I, II i III w odświętnych strojach, brali udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się wzorowym wykonaniem jednego z polskich tańców narodowych, jakim jest polonez. Następnie uczniowie klasy II a, przygotowani przez p. Annę Baranik, zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Do prezentacji przyłączył się również szkolny zespół Moniuszki, prowadzony przez p. Monikę Kosacką – Mińkowską.

Wzorem roku ubiegłego, o godz. 11.11, rozbrzmiały cztery zwrotki naszego Hymnu Narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich uczniów szkoły.

Wychowawczynie klas I-III