Święto Drzewa

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, przeciwdziałają powodziom, spowalniają proces erozji, regulują klimat w miastach i stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Nasza szkoła przyłączyła się do programu edukacji ekologicznej, realizowanego od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew, co roku 10 października.

W tym roku każda klasa edukacji wczesnoszkolnej posadziła na terenie szkoły własne drzewko i zaznaczyła je odpowiednim kolorem, zawiązując na nim wstążeczkę. Dzięki temu uczniowie przez cały okres edukacji będą mogli podziwiać wzrost i rozwój swojego drzewa.

Wychowawczynie klas I-III