… Ocalić od zapomnienia …

„Życie składa się z powitań i pożegnań”  Wiktor Hugo.

Dla uczniów klas III gimnazjum 21.06.2018 r. był dniem, w którym pożegnali się ze swoją dotychczasową szkołą. W niej spędzili, dla jednych – najpiękniejsze, dla niektórych – trudne trzy lata.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Pan Maciej Wzięch – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.  Zwrócił się do Trzecioklasistów, dziękując im za godne reprezentowanie szkoły w różnych konkursach, zawodach sportowych, imprezach artystycznych. Życzył, aby dalsza nauka dostarczyła absolwentom wiele radości i satysfakcji.  Ciepłe słowa skierował również do nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, przedstawicieli władz, przybyłych na uroczystość.

Pan Leszek Dzierżewicz – Burmistrz Ciechocinka uhonorował nagrodą PRIMUS INTER PARES – ucznia klasy IIIc  Wojciecha Gawineckiego. Był on trzykrotnym laureatem konkursów przedmiotowych, uzyskał bardzo wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego i średnią wyników w nauce 5,50. Na takie wyróżnienie trzeba więc ciężko zapracować i nie często zdarza się wśród absolwentów.

Pani Klara Drobniewska – wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty ufundowała nagrodę dla Zuzanny Trojanowskiej, która uzyskała bardzo wysokie wyniki w nauce i na egzaminie gimnazjalnym oraz wyróżniała się aktywną pracą na rzecz szkoły i miasta.

Pan Dyrektor wręczył też świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom ze średnią ponad 4,76. Byli to:   Wojciech Gawinecki,  Zuzanna Trojanowska,  Karolina Cierpisz,  Zofia Gackowska,  Wiktoria Górecka,  Marcel Matyjanowski,  Konstancja Cichocka,  Martyna Rybarczyk.

Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

– za wzorową frekwencję w latach 2015-2018 – Wiktoria Górecka,

– za wzorowe reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym – Wiktoria Górecka, Monika Mańkowska, Zuzanna Walczak, Otylia Zegarowska,

– za wzorową pracę w bibliotece szkolnej – Agata Boniecka,

– Super Sportowcy Roku – Wiktoria Górecka i Wojciech Gawinecki.

Listy gratulacyjne otrzymali rodzice, których dzieci uzyskały świadectwa z wyróżnieniem.

Pan Dyrektor wręczył też podziękowania rodzicom, którzy byli zaangażowani w pracę na rzecz szkoły.

Absolwenci  gorąco podziękowali nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie.

Uroczystość miała podniosły nastrój, wszystkim towarzyszyło wzruszenie i niejednej osobie zakręciła się w oku łezka. Po uroczystości oficjalnej absolwenci spotkali się z wychowawcami w klasach.
Program uroczystości przygotowały: Ewa Rogozińska, scenografię: Joanna Żelazkiewicz, Małgorzata Bujalska i Justyna Mandra.

Ewa Rogozińska