Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku szczęśliwie zakończyli rok 2011/2012 i pożegnali szkołę piosenką „Ale to już było i nie wróci więcej”.
Chociaż zgodnie ze słowami piosenki miniony rok naprawdę już nie wróci to wielu będzie pamiętało go bardzo długo. Szczególny powód do radości mieli uczniowie,
którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Są to uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen końcoworocznych 4,75 lub wyższą oraz bardzo dobrą lub wzorową ocenę zachowania.
Było ich 44 na 237 uczniów3 gimnazjum (18,6%).

Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2011/2012:

1. Kappes Sebastian 5,73
2. Cichoń Martyna 5,72
3. Pietrzak Piotr 5,4
4. Adamczyk Marta 5,33
5. Brożek Daria 5,33
6. Sikorska Joanna 5,27
7. Ulaszewska Katarzyna 5,27
8. Chrzanowska Aleksandra 5,2
9. Cichoń Zuzanna 5,2
10. Mrówczyński Kamil 5,2
11. Kulpa Jakub 5,13
12. Litwin Joanna 5,13
13. Małgorzata Gołębiewska 5,13
14. Groncikowska Natalia 5,11
15. Kappes Klaudia 5,11
16. Kowalewska Patrycja 5,11
17. Dawidowicz Katarzyna 5,07
18. Gostkowska Zuzanna 5,07
19. Grabowska Oliwia 5,07
20. Łochocka Zuzanna 5,07
21. Głowacka Aleksandra 5,06
22. Grabowska Anna 5,0
23. Krupa Anita 5,0
24. Bonowicz Marika 4,93
25. Julia Dziarska 4,93
26. Kramarz Adrianna 4,93
27. Krzyżanowska Marta 4,93
28. Skibiński Adrian 4,93
29. Wysocka Ewa 4,89
30. Deręgowska Aleksandra 4,87
31. Drzewiecka Aleksandra 4,87
32. Wysocka Daria 4,87
33. Celmer Karolina 4,83
34. Grabowska Paulina 4,83
35. Kaniewski Filip 4,8
36. Nawrot Kinga 4,8
37. Wojtan Marek 4,8
38. Wysocka Hanna 4,8
39. Buczkowska Oliwia 4,79
40. Durkowska Joanna 4,78
41. Grabowski Dawid 4,78
42. Kowalski Adrian 4,78
43. Kurtys Konrad 4,78
44. Sochacka Aleksandra 4,78

Uczniowie klas trzecich tydzień przed zakończeniem roku otrzymali zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu.
W odniesieniu do kraju i województwa wyniki wypadły dobrze, niektórzy gimnazjaliści uzyskali maksymalną liczbę punktów.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

szkoła

kraj

województwo kujawsko-pomorskie

język polski

64,8

65

64

historia, wos

60,5

61

59

matematyka

44,3

47

46

przedmioty przyrodnicze

50,5

50

49

język angielski podstawowy

56,1

63

60

język angielski rozszerzony

53,4

46

44

język niemiecki podstawowy

68,8

57

30

język niemiecki rozszerzony

59,8

33

30

Najwyższe wyniki z egzaminów uzyskali:

Język polski:
Cichoń Martyna-100%
Aleksandra Głowacka-100%
Rudziński Grzegorz-91%
Sobieraj Szymon-91%
Groncikowska Natalia-91%
Bogusławski Szymon-88%
Przedmioty przyrodnicze:
Cichoń Martya-85%
Wysocka Ewa:81%
Rost Rafał-73%
Kurtys Konrad-69%
Język niemiecki podstawowy:
Cichoń Martyan-100%
Rygielski Sarah-100%
Karlewski Miron-98%
Buczkowska Oliwia-95%
Celmer Karolina-93%
Grabowska paulina-93%
Kappes Klaudia-93%
Głowacka Aleksandra- 93%
Bogusławski Szymon- 88%
Historia, wos:
Głowacka Aleksandra-88%
Kaźmierczak Łukasz-88%
Kowalski Adrian-88%
Michalski Przemysław-88%
Rost Rafał-85%
Groncikowska Natalia-85%
Dziurla Mateusz-82%
Twardowski Tomasz-82%
Grabowska Paulina-82%
Język angielski podstawowy:
Wysocka Ewa-95%
Rost Rafał -88%
Ciechorski Kacper-85%
Sobieraj Szymon-85%
Twardowski Tomasz-85%
Język niemiecki rozszerzony:
Rygielski Sarah-100%
Cichoń Martyna-85%
Bogusławski Szymon-78%
Celmer Karolina-70%
Głowacka Aleksandra-70%
Kappes Klaudia-65%
Matematyka:
Kowalski Adrian-97%
Sobieraj Szymon-90%
Grabowska Anna-83%
Cichoń Martyna-83%
Grabowski Dawid-83%
Kurtys Konrad-80%
Język angielski rozszerzony:
Rost Rafał-85%
Ciechorski Kacper-83%
Wysocka Ewa-80%
Twardowski Tomasz-75%
Grabowska Anna-70%

Osiągnięcia sportowe

II miejsce w Biegu o Kryształ Soli, kategoria 700 m- Katarzyna Dawidowicz II b
II i III miejsce w Biegu o Kryształ Soli- Damian Zielniewicz III c, Patryk Kaszubski III a
I miejsce dziewcząt w piłce siatkowej w ramach Powiatowej Gimnazjady
II miejsce chłopców w piłce siatkowej w ramach Powiatowej Gimnazjady
I miejsce w powiecie i IV miejsce chłopców w ćwierćfinale wojewódzkim w piłce nożnej
III miejsce chłopców w ćwierćfinałach Gimnazjady Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce siatkowej dziewcząt
II miejsce w turnieju piłki koszykowej dziewcząt w ramach Powiatowej Gimnazjady
Indywidualne Biegi Przełajowe w Aleksandrowie Kujawskim
II miejsce– Krystian Borowski III c
IV miejsce– Damian Zielniewicz III c
Uczniowie uczestniczyli w finale w Bydgoszczy
Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Nastolatków wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny” w Aleksandrowie Kujawskim:
III miejsce (800 m)- Paula Michalska II c
II miejsce (1600 m)- Krystian Borowski III c
III miejsce (1600 m)- Damian Zielniewicz III c
W turnieju rzutów do kosza:
I miejsce– Sebastian Kappes II a
II  miejsce– Daniel Kornaszewski II c
III miejsce– Adrian Skibiński II b
W turnieju rzutów do kosza za 3 pkt:
I miejsce– Sebastian Kappes II a
II  miejsce– Bartosz Nawrocki III b
III miejsce– Szymon Lewandowski III a
II miejsce– Justyna Serdakowska  II b w żonglerce dziewcząt
II miejsce– Daniel Kazimierczak  II c w żonglerce chłopców
I miejsce– Filip Kaniewski  I c w rzucie ringo do celu
II miejsce–  Michał Skowronek II c w rzucie ringo do celu

Inne osiagnięcia

Joanna Sikorska II c– zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii
Martyna Cichoń III c, Joanna Litwin II b, Piotr Pietrzak Ic– zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii
Karolina Celmer III b, Martyna Cichoń III c- zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego
Kacper Ciechorski III a, Weronika Chilewska II c, Aleksandra Drzewiecka II c- zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Austrii zajęli Paulina Grabowska III c, Dawid Grabowski III c, Martyna Cichoń III c
III miejsce  zajęły Aleksandra Chrzanowska II c i Justyna Malinowska II c w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej
II miejsce Oliwia Grabowska I c, III miejsce Zuzanna Łochocka I c w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Miłosza
Wyróżnienie dla Patrycji Kowalewskiej w Konkursie Literackim pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Patriota XXI wieku”
Ewa Wysocka III b została finalistką  a Joanna Litwin  II b i Patrycja Kowalewska III b otrzymały wyróżnienie w Eko multimedialnym konkursie „Inne spojrzenia, jedno myślenie- zachować różnorodność biologiczną”
III miejsce w konkursie matematycznym „Liga zadaniowa” zajęli- Joanna Sikorska II c i Mateusz Kowalewski II b
I miejsce zajęła Justyna Malinowska II c w IX Powiatowym Przeglądzie Form Tanecznych w Bądkowie  . Uczennica otrzymała  propozycję nauki w Szkole Tańca we Włocławku
III miejsce zajęła Sarah Rygielski w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
I miejsce Alicja Paczkowska I b, II miejsce Daria Brożek I b , III miejsce Aleksandra Sochacka III c  w powiatowym konkursie plastycznym „Ilustracje do baśni H. Ch.Andersena”
Uczennice Joanna Litwin II b i Katarzyna Ulaszewska I b zajęły III miejsce w konkursie im. Ryszarda Kapuścińskiego na reportaż z powiatu aleksandrowskiego „Ocalić od zapomnienia”
Aleksandra Drzewiecka, Justyna Malinowska i Joanna Zielińska zdobyły I nagrodę w konkursie małych form literackich „Miedzy tężniami”


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

I miejsce chłopców w piłce siatkowej w ramach Powiatowej Gimnazjady
II miejsce w ćwierćfinałach województwa kujawsko-pomorskiego w piłce siatkowej
I miejsce dziewcząt w piłce siatkowej w ramach Powiatowej Gimnazjady
I miejsce dziewcząt w piłce siatkowej województwa kujawsko-pomorskiego
I miejsce chłopców i dziewcząt w VII Mikołajkowym Turnieju Siatkarskim o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie
III miejsce chłopców w półfinałach Gimnazjady rejonu włocławskiego w piłce ręcznej
I miejsce chłopców w Turnieju Piłki Nożnej w ramach powiatowej Gimnazjady
I miejsce chłopców w ćwierćfinałach gimnazjady woj.kujawsko-pomorskiego
II miejsce dziewcząt i chłopców w II etapie eliminacji do XIII edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup
I miejsce w kategorii drużyn piłkarskich ww turnieju
III miejsce w półfinale wojewódzkim Gimnazjady w siatkówce dziewczat
I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej dziewczat w Zakrzewie
III miejsce drużyny dziewczat w Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej w Ciechocinku

III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej – Klaudia Kappes
Wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej – Karolina Celmer
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na projekt kartki okolicznościowej Halo Kartki.pl – Krystian Borowski i Krzysztof Michalski
III miejsce w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym – Gdybym był malarzem…- Sebastian Kappes
Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie na projekt plakatu profilaktycznego pod hasłem – „Nastolatków wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny”.
II miejsce w XIV Konkursie malarskim Gwiezdne Wyprawy dla Wiktorii Kuszyńskiej
II miejsce w Powiatowym konkursie Ekologicznym – Bartosz Szatanik, wyróżnienie Maciej Gmiński 
II miejsce w konkursie religijnym w dekanacie – Marta Sochacka 
II miejsce w Powiatowym Konkursie na reportaż „Był(-a) wśród nas” organizowanym przez Towarzystwo przyjaciół Ciechocinka – Marta Chyzińska, 7 wyróżnień dla uczniów naszej szkoły
Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o krajach Anglojęzycznych – Aleksandra Chrzanowska
Nagroda specjalna w koncercie „Gwiazda za gwiazdkę” dla Magdaleny Renk -wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Nagrody Dominiki Dobrosielskiej

Udział w Gali Finałowej III Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego – Młode Talenty 2010
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej – Czerwone Maki
Udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży – Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie
Wyróżnienie w XVI Festiwalu Piosenki Polskiej – Śpiewaj z nami Stokrotka 2010
Nagroda Burmistrza Miasta Chełmży za I miejsce w XV Przeglądzie Piosenki – Świecie Nasz
Wyróżnienie w Ogólnopolskim XXVI Festiwalu Piosenki Dziecięcej – Mikrofon dla najmłodszych- Izbica 2010
Wyróżnienie w VI Konkursie Piosenek Maryli Rodowicz we Włocławku
III miejsce w konkursie – Teksty Jacka Cygana i nie tylko, Rozśpiewane Dzieciaki – Wąbrzeźno
Nagroda Starosty Aleksandrowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej
udział w Międzynarodowym Dziecięcym festiwalu Piosenki i tańcaKonin 2011
II miejsce w I Ogólnopolskim przeglądzie Piosenki „Moja Estrata”
Udział w Ogólnopolskich Warsztatach Piosenkarskich prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską
Honorowy gośc i prezentacja na ^ Festiwalach piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Ten Ton
Nagroda Burmistrza Chełmży w X FestiwaluPiosenki „Śpiewajmy Razem ”
I miejsca w Finale XVII Wojewódzimfestiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Bydgoszczy
Udział w eliminacjach 16 konkursu piosenki „Wygraj sukces”
Udział w Finale IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej (Chełmno)
Uczestnictwo w warsztatach wokalnychw Kobylnikach
Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w XV Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Ja poprostu mam talent”
Udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu ArtystycznymMłode talenty 2011 pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitejk Polskiej.